Náborový marketing je úžasná věc. Díky němu, si vás uchazeči najdou sami. Ale jsou to opravdu uchazeči, kteří klikají na vaše kampaně?

jak-hackeri-ruinuji-vase-naborove-kampane

Vyhozené peníze

Říká se, že polovina nákladů na marketing je utracená zbytečně. Nikdo však neví, která to je.

A v případě náborového marketingu (a online marketingu obecně) může být situace ještě horší. Zvlášť, pokud si kampaně děláte sami.

Hackeři vysávají rozpočet

Hackeři totiž mohou vysát váš rozpočet velice rychle. Důvodem jsou podvodné stránky, které se na první pohled tváří jako pravé.

Jenže reklamy, které se na nich zobrazují, nesledují lidé. Místo nich hrají hlavní roli tzv. boti – tedy počítačové programy, napodobující reálné uživatele.

Peníze a zase jen peníze

Proč vlastně takové stránky vznikají? Důvodů pro jejich vznik je víc, ale jedním z nejčastějších – a zároveň nejlukrativnějších – jsou peníze.

Majitelé, kteří na svoje internetové stránky umístí reklamu, za to totiž dostávají zaplaceno. A tak se objevili nepoctivci, kteří uměle navyšují počty uživatelů, aby vydělali víc.

Člověk nebo robot?

Kolik peněz, které zaměstnavatelé utratí za náborový marketing, je vyhozených zbytečně? Kolik procent z rozpočtu zmizí do kapes vlastníků podvodných stránek nebo je proklikáno roboty a nikoliv skutečnými lidmi?

Odhady se různí. Jeden výzkum provedený už v roce 2010 spočítal, že každý týden vzniká asi 57 000 podvodných stránek! Jaké vysoké číslo to je asi dnes?

Blacklist chrání naše zákazníky

Naštěstí, zákazníci Chytrého náboru mohou být klidní. Pro všechny naše náborové kampaně používáme Blacklist. Tedy Černou listinu internetových stránek, kde se náborové kampaně našich zákazníků nikdy neobjeví.

Tento neustále aktualizovaný seznam používáme již několik let. Je to jeden z mnoha nástrojů, kterým chráníme reputaci zaměstnavatelů a šetříme jejich rozpočet. Naši zákazníci tak mohou mít jistotu, že se jejich náborové kampaně zobrazují skutečným uživatelům a ne robotům. Roboti si práci totiž určitě nehledají. ;)

Jak hackeři ruinují vaše náborové kampaně