Nábor zaměstnanců: Jde jen o peníze?

Chytré rady odebírá více než 5 000 personalistů.

Recruitment nebo Employer Branding?

Uděláme účinnou náborovou kampaň i pro Vaši firmu.

Kontaktujte nás

Asi jste to také četli. Některé velké potravinářské řetězce vyrukovali s nejtvrdším kalibrem: vysokou mzdou. Má smysl v tomto závodě soutěžit? A jak dlouho se dá takové tempo vydržet?

Jsou uchazeči opravdu tak přízemní?

Někdo by se mohl ptát, jestli všechny ty pěkné řečičky o HR Marketingu, Employer Brandingu, talent poolu, zaměstnaneckých benefitech, worklife balance a spol., mají vůbec smysl.

Protože když přijde na lámání chleba, ukazuje se, že lidé slyší na úplně obyčejnou věc. A sice na peníze.

Má tedy HR Marketing smysl?

Samozřejmě, že má. Z mnoha důvodů:

Budování značky zaměstnavatele

Budovat dlouhodobě značku firmy, jako dobrého zaměstnavatele je sice běh na delší trať, ale určitě se vyplácí.

Zviditelnění pozice

Kdo není vidět, jako by nebyl. A pro zaměstnavatele to platí dvojnásob. Kdyby tak existoval způsob, kde zaměstnavatel zadá koho hledá a o zbytek se postará nějaký profesionál! (Existuje. Právě jste ho našli. )

Žádná kapsa není bezedná

Dalším důvodem je také fakt, že ne všechny firmy si mohou dovolit přetahovat se o lidi pomocí vyšších mezd. Na druhou stranu HR Marketing si může dovolit téměř každý, protože vyjde určitě levněji, než nekonečné navyšování platů.

Zajistí peníze věrnost?

Na zváženou také je, jestli lepší peníze zajistí dlouhodobou loajalitu. Co když se za čas objeví zaměstnavatel, který nabídne víc?

Jak děláme náborové kampaně v Chytrém náboru?

Záleží na zákazníkovi. Pokud je nabídka finančně zajímavá, určitě se penězům nevyhýbáme. Ale výše mzdy nebývá tím hlavní tahounem našich kampaní. Protože dobrý HR Marketing musí přinášet zaměstnavatelům, ale i uchazečům něco důležitějšího.

Budování vztahů

Tím nejdůležitějším je určitě budování vztahů. Zjišťování, jestli se k sobě obě strany hodí, jestli spolu dokážou navázat dlouhodobější vztah a spolupracovat spolu.

Připomíná vám to trochu seznamku? Máte úplnou pravdu. Jestli budete chtít, seznámíme vás a vaše budoucí zaměstnance. Stačí nás jen kontaktovat.

Už jste vyzkoušeli Chytrý nábor?

Možná jste s námi hledali zaměstnance už dříve. Nebo jste o nás jen slyšeli, ale zatím nevyzkoušeli. Ať tak či onak, HR Marketing je nedílnou součástí náboru našich zákazníků. Díky němu osloví spoustu uchazečů, kteří by se o nich jinak nedozvěděli.

Kontaktujte nás a vyzkoušejte si HR Marketing bez starostí.

Populární články

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© Colorbee, s.r.o.
Design by grafikli.cz