Zaměstnanci tráví až 2/3 pracovní doby nic neděláním

Chytré rady odebírá více než 5 000 personalistů.

Recruitment nebo Employer Branding?

Uděláme účinnou náborovou kampaň i pro Vaši firmu.

Kontaktujte nás

Kdo se fláká ve vaší firmě?

Dva dánští vědci jsou autory knihy Pseudo práce: Jak jsme se stali zaneprázdněnými děláním ničeho.

A závěry ke kterým došli, staví nekompromisní zrcadlo dnešní době a způsobu práce. A to nejen v Dánsku, ale celé západní společnosti.

Dánové tráví v práci méně hodin než Češi. V průměru lehce nad 32 hodin týdně. U nás je to mírně nad 39 hodin týdně. I tak ale Dánové promrhají nic neděláním 22 hodin pracovního času týdně.

Čím? Účastí na poradách, projektech, vytvářením analýz a reportů – a všechny tyto aktivity mají jeden společný výsledek. Jsou k ničemu. Nevytváří žádnou hodnotu.

Autoři navíc tvrdí, že práce v dnešní západní společnosti je primárně zaměřená na počet odpracovaných hodin. Společenský tlak nutí všechny předstírat, že mají co na práci a zdržovat se na pracovišti, i když ve skutečnosti nemají co dělat.

Údajně jsme stvořili pracovní kulturu, která je posedlá výkonem a odpracovanými hodinami, a ne reálnými výsledky nebo vytvářením skutečných hodnot.

Pseudo práci se prý nejvíce daří ve velkých společnostech, kde je tradičně větší byrokracie a také snaha vytvářet procesy úplně na všechno.

Jaké navrhují autoři řešení? Zbavit se zbytečností, zaměřit se na to nejdůležitější a nebát se práci zkrátit. Klidně i na pouhých 15 hodin týdně.

A jako příklad dokládají jednu dánskou společnost, která zkrátila pracovní dobu na 4 dny v týdnu a dosahuje mnohem lepších výsledků. Zajímavé je, že plat zůstal zaměstnancům stejný, jako při 5 denním pracovním týdnu.

Už jste vyzkoušeli Chytrý nábor?

Možná jste s námi hledali zaměstnance už dříve. Nebo jste o nás jen slyšeli, ale zatím nevyzkoušeli. Ať tak či onak, HR Marketing je nedílnou součástí náboru našich zákazníků. Díky němu osloví spoustu uchazečů, kteří by se o nich jinak nedozvěděli.

Kontaktujte nás a vyzkoušejte si HR Marketing bez starostí.

Populární články

Používáme cookies pro lepší uživatelský zážitek. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas a zároveň potvrzujete, že jste se seznámil/a s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

© Colorbee, s.r.o.
Design by grafikli.cz